Întrebare recomandată | LLLLLccccCCCcccCCC a întrebat:

Salut TPU

Imi puteti da niste combinatii de culori adica nu simple ca rosu+albastru, am nevoie sa stiu combinatii cu mai multe culori pentru a obtine diferite tonuri, as vrea sa obtin niste culori cu care sa desenez sticla, eu sunt incepator la pictura si inca nu pot vedea culorile in obiecte

Dau funda celui care imi da multe combinatii si culori pentru sticla va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| pistruiata11 a răspuns:

Depinde combinatiile de culori(mai complicate) se fac din combinatiile simple.De exemplu rosu+albastru daca vrei mai inchis pune mai mult albastru si invers. Daca vrei sa ai nuanta sticlei incearca mult alb, foarte putin verde+albastru si extrem de putin galben.

1 răspuns:
| LLLLLccccCCCcccCCC explică:

Scuzati de categorie, ma ajuta cineva cu raspunsuri