| dogslover a întrebat:

Picturile pe sticla se realizeaza cu acrilice sau cu vopsele speciale pentru sticla? Promit funda. happy

Răspuns Câştigător
| rRRoxyMoxy a răspuns:

Buna! Sa stii ca poti folosi tempera, acrilicele, emulsie de ou si acuarelele. Eu pictam icoane pe sticle, si foloseam cel mai des tempera, este mult mai simplu. Sper ca te-am lamurit. Funda?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merg foarte bine acrilicele... mai ales dacă foloseşti o soluţie de ou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice. eu am folosit tempera si a iesit super ^^ si eu am pictat icoane pe sticla.

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Există, dar ca să nu te complici, poţi picta şi cu tempera sau acuarele şi emulsie de ou.

| LivingLouder a răspuns:

Tempera cu albus/ galbenus de ou nu mai tin minte. Cand participam la concursuri eu asta faceam

| Omgunstoppable a răspuns:

Cu acuarele e mai simplu. ツ

| dongseng a răspuns:

Mai degraba cu tempera sau ceva asemanator