| Lorena08 a întrebat:

As vrea sa-mi vopsesc niste tenesi cu acrilice.Nu sunt acrilice speciale pentru textile, sunt acrilice normale la tub, pentru pictat, dar din cate stiu tin si pe textila.Mentionez ca nu-mi permit acum niste vopsele pentru textile si as vrea sa incerc sa schimb culoarea carpei din care sunt facuti tenesii cu acrilice.Credeti ca va merge? A incercat cineva? Poate pot primi niste sfaturi, sau macar sa aflu daca vor rezista la spalari.

Răspuns Câştigător
| girlgonewild a răspuns:

Da, am incercat.Totul iese superb, culoare e intensa, dar cineva mi-a varsat cateva picaturi de apa pe ei. Dupa ce s-au uscat ramasese o culoare stearsa.La spalat s-ar putea sa se stearga de tot. Dar daca ai grija cu ei, si ii porti mai rar, nu trebuie sa ii speli.Totusi,nu ii purta pe ploaie.

2 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Se spune TENISI de la tenis.Initial acestia au fost pantofi consacrati doar jocului de tenis, ulterior au fost adoptati si de nesportivi gratie comoditatii lor.Imi pare rau ca nu ma pricep la vopsele. Ti-as fi raspuns cu mare placere.

| Lorena08 explică (pentru mira):

Iti multumesc si pentru corectura oricum.