| Wojak a întrebat:

recent am cumparat o medalie pe care scrie pe o parte "IN SERVICIUL PATRIEI" si pe cealalta "XX", adica 20. Aceasta are niste decoratiuni aurii pe ea ca niste ramurele, stema României si simbolul XX fiind si ele aurite. Intrebarea mea este daca decoratiunile sunt aurite sa scot ceva pe ea la amanet deoarece am dat numai 7 lei pe ea

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fii serios, in cea mai buna situatie, daca chiar ti-o primeste, nu vei lua mai mult de 2-3 lei.

| Wojak explică (pentru Ioandelasal):

Ceva fapturi reale, inspirate si exemplificate, ca asa mie nu imi plac pesimistii de genu care vor sa iti taie cheful de viata.

| asdfq a răspuns:

Nu iei nimic pe ea la amanet/ in cel mai bun caz o poti vinde colectionarilor daca vrei sa faci bani. te poti interesa sa vezi cat de comuna e si daca poti lua ceva pe ea, de asemenea poti intreba rude mai in varsta daca stiu ceva despre genul acela de medalie