| Simion_Andreea_1997 a întrebat:

Va rog frumos sa-mi dati o idee pentru un desen la concursul antidrog cu tema "Pot altfel!"

11 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

O imagine care să spună că fericirea consta în actiuni de dragoste, si nu in...altceva.
As desena oameni care se îmbrățișează, care ajuta un bătrân să traverseze strada, care îi cară bagajele, care cedează locul în autobuz, si alte mici acte de binefacere.
As desena mai multe imagini pe aceeași hârtie.

| Simion_Andreea_1997 explică (pentru anonimg):

Suna bine..si cred ca o sa ma ajute, dar trebuie sa fac si ceva sa arat ca e o schimbare. daca nu o sa se inteleaga ca asa era de la inceput, dar iti multumesc

| anonimg a răspuns (pentru Simion_Andreea_1997):

Poti incepe cu o astfel de imagine: https://i.pinimg.com/736x/5f/2e/03/5f2e036c92ea0215fa2512bf92700398.jpg pe care o gasesti aici: http://czeshop.info/2017/pictures-of-people-helping-the-homeless.html
Este adevarat ca site-ul se refera la o alta categoie defavorizata, dar te poti inspira din el.
Succes!

| Simion_Andreea_1997 explică (pentru anonimg):

O sa incerc, multumesc

| Golyat18 a răspuns:

Stii cum ar fi super, sa desenezi un baiat rau care le da porumbeilor urbani droguri iar ei stau drepti ca soldatii si nu se ating de ele.
Inca nu-mi da funda, mai asteapta.

| Simion_Andreea_1997 explică (pentru Golyat18):

Pai tema este "pot altfel", deci clar nu ar merge asta..eu trebuie sa arat ca are dorinta de a scapa de droguri, de a fi un om mai bun, dar iti multumesc oricum

| Bogdann1107 a răspuns:

Un tanar care sta pe banca si se injecteaza desenezi plus garou.
El se uita la niste copiii cum se joca cu mingea, iar deasupra capului drogatului faci un nor mare care sa il intruchipezi pe el schimbat total stand cu spatele sau cu fata cu un copil in brate si cu o femeie langa.
Sa intelegem din desen cum ca familia la facut sa scape de dependenta

| Simion_Andreea_1997 explică (pentru Bogdann1107):

Imi place ideea cu norisorul si cred ca o sa ma ajute.
Multumesc!

| DavidBeckam a răspuns:

Deseneaza un vagabont care corupe copi prin scholi

| Simion_Andreea_1997 explică (pentru DavidBeckam):

Pai nu pot face asta. tema este "pot altfel", dar iti multumesc pentru idee

| yagurl0crala a răspuns:

O mana intinsa spre droguri care nu le apuca inca dar vrea dar nu o face. astept funda :*