| cristi10grei a întrebat:

Salut,voi știați asta? Masoneria nu este o organizaţie secretă. Ea se defineşte ca discretă. Si această în măsura în care simbolismul, ritualul, valorile si acţiunile sale sunt de domeniul public. Masoneria, ca o masură de protecţie, işi rezervă dreptul de a nu face publică lista membrilor săi. Ea considera ca fiecare mason este liber să-şi dezvăluie sau nu identitatea, dar interzice în mod expres ca acesta sa dezvaluie identitatea unui alt mason fără acordul sau (ceea ce este o discreţie fundamentală). De asemenea, ca o implicaţie a acestui principiu de discreţie asupra identităţii membrilor săi, obedienţa nu permite nici accesul la reuniunile (ţinutele) masonice.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iluminatii mai nou. masoneria e prea expirata

| aXy99 a răspuns:

Evident ca nu e secreta, stie toata lumea de ea.

| Mieeez666 a răspuns:

Iluminatzi bue, j'neboon.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vad niciun Bill Gates in mesajul tau, cred ca esti chipat.

| Ronald7 a răspuns:

Da e adevarat

| AmnaAdam a răspuns:

Cauta pe YouTube "Minor signs before the end of world"...Profetii care se implinesc in timpul nostru...Masoni ca masoni dar ce spui de evrei ca il asteapta pe Antichrist si ca de fapt ei conduc lumea?! Ceea ce parea fantezie/povesti e de fapt realitate!

| doctorandus a răspuns (pentru AmnaAdam):

Nu vreau sa te jignesc, dar este spre binele tau: despre chestia cu evreii si francmasonii ar trebui sa discuti cu un psihiatru.