| AlexandruInu a întrebat:

Salut, vreau sa fac un tatuaj pe spate, dar nu stiu cat m-ar costa si cat dureaza!
https://imgur.com/a/7yldF5j
Nu am gasit poza pe care o vreau, dar este ceva de genu!

Răspuns Câştigător
| Aztecul a răspuns:

In primul rand pretul depinde de fiecare tattoo artist.
Eu sunt tatuaj aproape pe toata mana stanga. Prima data cand m-am hotarat sa ma tatuez, am vorbit prima data pe Facebook cu tattoo artistu. I-am spus ce vreau si mi-a spus asa : Totul depinde de dimensiunea tatuajului si de complexitatea sa. Vino la mine la studio sa vedem ce si cum. M-am dus la el, mi-a masurat bratu, i-am aratat tatuaju si doar atunci mi-a spus exact cat ma costa.
Cel mai important, gandeste-te bine inainte de a face asta.

| AlexandruInu explică (pentru Aztecul):

Eu vreau sa fac o ancora, aceasta are cam 4-5 centimentri cred poate si mai putin. M-am gandit foarte bine, primul tatuaj v-a fii aceasta ancora!

| Aztecul a răspuns (pentru AlexandruInu):

Bine atunci
Du-te la un tattoo artist si arata-i ce vrei si iti spune ce si cum
Numai bine.

10 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Lasa ca traiesti si fara.

| AlexandruInu explică (pentru LPCTSTR):

Auzi ma, da ce te interesează pe tine daca traiesc sau nu fara el. Este corpul meu si fac ce vreau cu el, nu am nevoie de raspunsuri fara rost. Acest comentariu nu își are fostul.

| TrustMeIKnow a răspuns:

Am un prieten care isi facuse unul mai mare pe omoplat, a platit undeva intre 350-450 RON nu mai stiu sigur.
Iar cum alte persoane spun ca nu merita ca x, y. Eu lucrez la un design unic si minimal pentru mine, ceva mic, cand le-am zis parintilor mei de asta, mama mea sa decis sa isi faca si ea unul fiindca de multi ani isi dorea unul asa ca daca imi fac eu unul isi face si ea. Nu o sa regreti nimic, am membrii in familie care au tatuaje dar niciodata nu mi-au spus sa nu imi fac, daca vrei sa iti faci, iti poti face, e pielea ta.

| AlexandruInu explică (pentru TrustMeIKnow):

Uite cineva care ma intelege, bine numai ca tatal meu este cam,, invechit'' daca pot sa zic asa, dar asta imi doresc asta o sa fac. Asa este, este trupul meu fac ce vreau cu el. Tatto-ul are cam 3-4-5 cm max. Si nu este cine stie ce

| AlexandruInu explică (pentru TrustMeIKnow):

Am vorbit cu tatuatorul si mi-a zis ca prețul este undeva la 200-250

| TrustMeIKnow a răspuns (pentru AlexandruInu):

Perfect!
Sper sa ia asa cat mai bine si sa fi mandru de el!

| fdgjhldfjgds a răspuns:

Copile, si eu am facut aceeasi prostie care ma costa scump... tipul asta de tajuaj sa zicem ca te va costa in jur la 500Ron, insa nu o face. Tatuajul adevarat dureaza toata viata, nu ala cu hena care tine o luna. Repet, nu o face... poate mai tarziu o sa regreti.

| AlexandruInu explică (pentru fdgjhldfjgds):

Copile,poate nu stii ce varsta am deci nu ma lua asa. Stiu ca dureaza toata viata de asta vreau sa il si fac! Ai zis,, poate'' dar acest poate nu se aplica si in cazul meu happy.