| SebiSebbi a întrebat:

Salut you.
Sunt in clasa a 11. a si vreau să mă pregătesc să intru la facultatea de grafică.
As merge ori la București-Unarte ori la Cluj-UAD.
In ce constă proba de admitere?
Cam cât de bine ar trebui să desenezi ca să intri și cam ce chestii ar trebui să știi? Dau funda

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vino la Cluj. Aici o să ai o viață de student fericită. și o să înveți cîte ceva e. Fiul meu a terminat aici, acum are firma lui. Uite ce minunate lucruri știe să creeze.
https://trans-form.ro/

| Sonia822 a răspuns:

Ar fi bine sa mergi la cluj, pentru ca sunt oameni civilizati. Bucurestiul e un oras blocat, se deschid incineratoare (4) si cateva gropi de gunoi, aici toti au probleme cu plamanii. Si, fiind capitala, vin tot felul de oameni din zona rurala, muncitori pe la marketuri si in constructii. Cluj-ul e capitala Roaaniei, neoficial. Starea de bine e data de mediul in care traiesti. Mergi la cluj fara saclipesti, indiferent ce studiezi. Vino in buc in vizita o data, ca sa te convingi cata dreptate am

| SebiSebbi explică (pentru Sonia822):

Pe mine mă interesează mai mult în ce constă admiterea la facultate de grafică

| IugaDani a răspuns:

Probele constau in cateva zile in care faci studiu dupa un model in desen, in principal portret + o prezentare de portofoliu. Ar trebui sa ai deja cateva cunostinte in ce priveste denul si diferite tehnici. Sectia de grafica*