| Rodeon a întrebat:

Salutare. Dau funda celor care ma ajuta sa descopar istoria unei medalii. Am pus mana pe o medalie de canotaj din anul 1990 championnats
internationaux de france Vichy si vreau sa aflu cat ar valora

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Fa-ti o parere in catalogul de aici. Poate gasesti un specialist care sa o evalueze in bani.
http://www.magazinul-colectionarilor.ro/....../index.php

| Rodeon explică (pentru dannyel86):

Am sa incerc sa ii sun mainr ca sambata si duminica sunt liberi

2 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Campionatele internaționale ale Franței, la canotaj, nu este o competiție de prea mare anvergură, pentru a se putea pune problema că o medalie la o această competiție ar putea fi extraordinar de valoroasă.
Apoi, depinde dacă ea este categorisită la categoria loc 1, loc 2 sau loc 3.
Nici nu știu dacă la asemenea gen de competiții se cheamă că se acordă medalii de aur, de argint sau de bronz.
Și, mai mult decît atît, nici măcar la campionate mondiale sau continentale, și nici la cele olimpice, medaliile nu sunt din metal masiv ( aur, argint sau bronz) ci ele sunt doar suflate cu cîte un strat fin din aceste metale.
Deci, ceea ce pozezi tu nu este de o prea mare valoare.
Să nu crezi care - cumva că ai o comoară!
Sănătate!