| eusebiu27 a întrebat:

Salutare mi-a cerut profu de desen sa cumpar argila decorativa pentru a face o masca.Imi poate zice cineva de unde pot lua argila aceasta?

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Ai putea lua pe amandoua sa i le arati cu care sa lucrezi in orele de educatie plastica, argila artificala http://www.arthobbycreativ.ro/......y_show.php sau cu lut (argila) http://www.arthobbycreativ.ro/......y_show.php
Am lucrat cu amandoua. Argila naturala dupa modelare se lasa la uscat, se picteaza si apoi se adauga in cuptoare speciale pentru a capata luciul culorii fara sa fi nevoit sa mai dai cu vreun lac de protectie, cealalta se usuca direct in contact cu aerul apoi se poate vopsi si lacuieste.
Le poti gasi si in magazinele specializate de pictura - Fondurile Plastice din orasul tau sau dintr-un oras mai mare apropiat de localitatea ta, asta daca nu doresti sa faci comanda pe internet. Lutul artificial se gaseste si la Carefour la rechizite scolare sau orice alt magazin care are librarie.

| Malloryy a răspuns:

Incearca Jumboo