| chupachups1234 a întrebat:

Am auzit ca se poate folosi argila pentru fata. La ce foloseste mai exact? De unde o cumpar si cum o folosesc?

Răspuns Câştigător
| ruxandraaaaioanaaaa24 a răspuns:

Masca cu argila este benefica pentru ten, intrucat regleaza secretia de sebum, elibereaza porii si lasa fata curata. Am folosit o vreme, iar rezultatele in 2-3 saptamani era vizibile(foloseam masca de 2 ori pe saptamana, seara).
Cumperi plicuri cu argila de la farmacie( nu costa deloc mult!), apoi amesteci continutul unui plic cu apa, sucuri naturale de fructe etc intr-un castron, iar apoi aplici masca, stai 30 de minute intinsa, cu masca pe fata pana se intareste. O inlaturi cu apa calduta, iar dupa ce ai inlaturat-o complet te speli din nou pe fata. Tenul trebuie curatat si inainte de aplicarea mastii! happy Sper ca te-am ajutat! Succes! kiss

3 răspunsuri:
| ladygaga a răspuns:

Am folosit si eu, dar nu am fost prea multumita.

O poti folosi o data pe saptamana pentru curatarea tenului[asta daca ai un ten gras cu cosuri si puncte negre].O poti folosi pentru catifelare, dar daca ai o varsta mai mica nu cred ca e bine sa incepi sa folosesti masti asa devreme.

Se cumpara din orice farmacie si un pliculet costa maxim 1 leu.

Răspuns utilizator avertizat
| MicutzaaPooh a răspuns:

Poti sa-ti faci masti cu argila e chiar benefica.