| xXNikeXx a întrebat:

Salutare pentru astazi am 2 intrebari a si b :
a)ce fel de inginer ajungi cel mai usor si ce fel de inginier castiga cel mai bine detalii multehappy
b)cat castiga un inspector opc si ce ati sugera inspector opc sau inginer happy
funda+vot multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| Cupcake666 a răspuns:

A) inginer proectant sau inginer constructor din punct de vedere al castigurilor, cat despre cum ajungi cel mai usor inginer....nu e simplu in niciuna din variante. o facultate de 5 ani indiferent de tipul de inginerie.
b) tinand cont ca postul de inspector opc este un job de bugetar...presupun ca se castiga mai putin decat ar castiga un inginer care lucreaza ori ca bugetar ori la o firma particulara, dar daca iei in calcul si spaga...s-ar putea ca jobul de inspector opc sa fie mai lejer si mult mai bine platit, doar ca mult mai stresant din punct de vedere al riscului asumat [in cazul cu spaga].

sper ca ti-am fost de ajutor. Fundita? big grinD

| xXNikeXx explică (pentru Cupcake666):

Deci tu ce propui sa aleg? si tu esti cumva inginer sau inspector? si daca nu ce job ai

| Cupcake666 a răspuns (pentru xXNikeXx):

Jurist si da ALEGE ca in viata nu pot sa-ti de doar altii raspunsurile ci trebuie sa gendesti si tu happy

| Cupcake666 a răspuns (pentru Cupcake666):

Dea*