| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Sunt intr-o mica dilema. M-am cam lasat de hobby-ul desenului de vreo cateva luni... si nu stiu daca sa continui cu treaba asta, sau sa o las moarta. Aici e galeria mea:

http://alexkrat92.deviantart.com/gallery/53098498/Drawin gs

Voi ce ziceti?

7 răspunsuri:
| MaliciousDeath a răspuns:

Daca e hobby-ul tau presupun ca iti face placere.De ce ai renunta la ceva ce-ti face placere?
Plus ca te si pricepi, multi continua si nu au foarte mult talent.

| Mayar a răspuns:

Esti cam macabru pe alocuri... in fine, lasand gandurile astea, desenezi bine - corpurile himerice, dar spre exemplu, cand desenezi oameni, corp, chip, nu tii cont de anumite proportii, si totusi, iti ies bine umbrele.
Deci sa iti fie rusine daca vrei sa te lasi! Trebuie doar sa mergi la un profesor/profesoara de desen sa te invete niste reguli de baza, dupa care treaba iti va merge snur. Caci asa, ma gandesc ca la unele lucrari tot desenezi si stergi si iar desenezi, caci vezi ca ceva nu e tocmai ok, dar nu poti sa iti dai seama ce.
Asa ca merrgi la meditatii la un profesor, daca e pensionar, cu atat mai bine, si astfel nu o sa ai nicio problema.

| Lawliet14 a răspuns:

Ar trebui sa continui, ai mare talent. Dar sfatuit de mai multe persoane din domeniu sau cel putin de cineva care se pricepe. Fa din acest hobby meserie sau macar un part-time job.

| Lawliet14 a răspuns (pentru Mayar):

Asa-i, ceva in genul lui "Pond" sau "Malaysian Flight" de acolo, dar chiar mai colorat si cu teme frumoase. Nu prea da culoare desenelor. Si mai trebuie sa fie slefuit bineinteles. tongue In "Malaysian Flight" mi s-a parut senzational cum a iesit plaja, oamenii si palmierii de pe ea. Apropo, mai corect e Malaysia Flight sau Malay Flight, de obicei limba se numeste in engleza "Malaysian", populatia "Malay", tara bineinteles ca "Malaysia".

| Mayar a răspuns (pentru Lawliet14):

Mai, dar ce chestie! Fix desenul al carui nume cam seamana cu al meu ti-a atras atentia!hee hee

| Lawliet14 a răspuns (pentru Mayar):

Mi-au atras atentia cele 2 mai colorate. happy Mai rar as cumpara unul intunecat.

| Mayar a răspuns (pentru Lawliet14):

Da, intr-adevar, sunt unele lucrari 'intunecate' din mai multe puncte de vedere.