| Abcadi a întrebat:

Salutare TPU, am o intrebare.
Detin cam 20 de monede datate intre 1950 si 1997, forinți,coroane daneze, monezi italiene si 10 lei din 1989, care ar fi pretul pentru toate?

8 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Cel mai probabil nu valorează mare lucru. Nu sunt niște monede rare.

| Abcadi explică (pentru johnnny123):

Pai si nu stiti cam cat ar putea valora

| Dismally a răspuns:

Cam 50 bani bucata.

| eusuntbaiatuldiz a răspuns:

150 lei

| IarsiIar a răspuns:

Poate 10 bani toate gramada. Asta daca este interesat cineva de ele.

| johnnny123 a răspuns (pentru Abcadi):

Ca regulă generală, niște monede care au fost în largă circulație relativ recent nu au cum să valoreze mare lucru.

Valoarea vine din raritate, iar aceste monede nu sunt deloc rare. Probabil există în continuare milioane de exemplare.

Răspuns utilizator avertizat
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cel puțin 10 lei din 89, nu valorează nimic acum. Dacă le lași moștenire vor valora poate ceva prin 2089.