| Bunea_Cosmin_1981 a întrebat:

Daca am comandat un lucru din alta tara (ex:Norvegia) care pe site este in coroane daneze cand primesc coletul platesc in roni sau coroane daneze?

Răspuns Câştigător
| ALGator a răspuns:

Depinde de condițiile de cumpărare (card etc).
In România vei plăti întotdeauna în lei iar magazinul danez va primi coroane la cursul de schimb al băncii care face tranzacția.

1 răspuns:
| AlexNab0k0v a răspuns:

Citește regulile de plată. În România vei plăti în RON, dar țara respectivă va primi în valuta țării, pentru că se convertește din RON în DKK sau NOK, etc.