| popvladadrian a întrebat:

Am si eu o intrebare.
Cum pot eu sa vorbesc engleza fluent intr-un timp cat mai scurt.

Răspuns Câştigător
| Northern a răspuns:

Buna! Singura metoda este sa faci cat mai multe exercitii de dictie si de exprimare. Poti face acest lucru citind sau vorbind mult cu cineva in limba engleza(zilnic). Daca tu crezi ca nu te descurci singur poti lua un curs pentru asa ceva sau ai putea sa-ti petreci vacanta in Anglia (daca iti permiti :]] ). O zi buna!

2 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Da!

Pentru a invata cat mai repede engleza, trebuie sa interactionezi cu oameni care vorbesc engleza, sa te uiti la filme(fara subtitrare), sa asculti cat mai mult in engleza.

| JeSuisElle a răspuns:

Incearca niste tutoriale pe youtube gen https://www.youtube.com/watch?v=H3tgLzRuRc0. Pe langa asta uita-te la filme nesubtitrate, incearca sa inveti gramatica singur si cred ca o sa inveti destul de repede, dar sa stii ca un meditator nu ti-ar strica