| AvalohAlyn a întrebat:

In cat timp as putea invata sa vorbesc fluent engleza daca invat in fiecare zi? Voua cat timp v-a luat?

Răspuns Câştigător
| Bettybuuuu a răspuns:

Depinde cum inveti... Adica poti invata din unele carti, dar nu sa vorbesti fluent.cartile de genu sunt bune dar si mai bine e cu un profesor. Ca poti sa stii teoria la perfectie dar cand e sa faci conversatie cu cineva sa te blochezi. Eu vorbesc destul de bine engleza si mi a luat cam 2 ani, dar cu profesor si cateva tabere in Anglia, cu profesori nativi, facand cam cate 2 ore de 2 ori pe saptamana+la scoala(eu sunt mai mica happy ) dar oricum, nu e greu daca esti perseverent

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pe puțin un an de zile.
Pa, pa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam 1-2 ani de zile

| Eduard619 a răspuns:

Depinde de tine acum daca intelegi si iti place se poate in putin timp, daca esti mai greu de cap inveti greu sau niciodata laughing)
Succeswinking

| Hakuouki a răspuns:

Depinde cat de receptiv esti. Si nu conteaza cat inveti, conteaza cat o vorbesti. Cat o auzi. Exercitiul este mama invataturii.

| MoonWolf a răspuns:

PAi mie mi-a luat 2-3 saptasmani nu stiu de tine dar incearca sa inveti cuvintele de baza si sa le conjungi
big grin

| suntserios a răspuns (pentru MoonWolf):

Lol ai invatat fluent o limba straina in 3 saptamani?