| Claudiu_Deleanu_2000 a întrebat:

Cum fac sa invat cel mai repede engleza?
Stu sa vorbesc dar nu fluent

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citesti, traduci logic, o folosesti in convorbiri etc.
Iti recomand sa o vorbesti, pe Facebook, de pe PC, cu extensia Grammarly activata, astfel iti va corecta ortografia, gramatica si contextul, si astfel vei vedea modalitati de corectie a greselilor pe care le faci des.

| AlexRăzvan531765 a răspuns:

Cel mai repede te duci si faci lectii la un specialist..Pe bani. Sau daca nu vrei sa dai bani, sunt clipurile alea pe YT, EnglishToday. Si poti sa incepi sa te uiti la filme si seriale in Eng chiar daca nu intelegi mare lucru tot prinzi cateva cuvinte intr-o ora.