| PaulaAndrada a întrebat:

As vrea sa stiu ce se intampla daca vernisez o pictura( in culori se ulei) dupa 2-3 luni de la finalizarea picturii. (Pe vernis scrie sa il folosesc dupa cel putin 6 luni de la finizare)

Răspuns Câştigător
| ingrid07 a răspuns:

Chiar azi a fost pusa aceasta intrebare si pe https://web.facebook.com/TabaraDePicturaHobbyArt/ unde in fiecare joi se pot pune intrebari specifice despre pictura si raspunde un artist plastic. Uite raspunsul pe care l-am luat de acolo cu copy/paste: ''Pentru ulei este destul de strict, nu mai repede de 6 luni... Recomandarea este ca vernisarea sa se faca dupa 6 si 12 luni de la terminarea lucrarii, in functie de cat de gros este stratul de culoare''.

1 răspuns:
| PaulaAndrada explică:

6 luni de la finalizare*