| DaNeTTe_9759 a întrebat:

Vreau sa imi fac o pictura pe perete la mine in camera, care stiti ce fel de culori am nevoie? cineva mi-a zis ca tempera pe ulei (care se folosesc la biserici) astept raspunsuri happy

3 răspunsuri:
| florinnica83 a răspuns:

Nu, e o mare greseala, eu am practicat asta si stiu ce ar fi potrivit pentru astfel de lucrari. culorile care se folosesc in biserica sunt bune intr-adevar numai, ca el sunt indicate pe pereti bisericilor unde au riscul sa se unezeasca si sa se distruga pe parcurs, ca sa nu mai vorbim ca se usuca foarte greu si poti distruge singura desenul sau pictura. dar cand vine vorba de pereti camerei tale, eu iti sugeres ceva ierftin, bun si de durata. ia-ti o galetusa de lavabil bun, apoi cumpara niste picment de culoare interior si fa un anestec cu lavabilui pe care la-i cumparat si poti incepe treaba cu multa placere si drag. mult succes. nicaflorin83@yahoo.com

| DaNeTTe_9759 explică:

Ms de raspuns Delia. asa o sa facbig grin

| PictamVise a răspuns:

Buna ziua, Va invit sa-mi vizionati blogul! Pictam vise! http://pictamvise.wordpress.com, pictura pe perete se face cu culori acrylice nu pe baza de ulei, altfel vor mirosi foarte urat si se usuca foarte greu.o zi frumoasa, cu stima, Andra Nenciu

Master in arte plastice, decorative si design. UNArte
Contact:
tel: 0748778536