| Ayna a întrebat:

Scrieti-mi denumire si autor de o carte sau roman care sa fie INTERESANT!
Mersi! Vot+Funda.

Răspuns Câştigător
| MimiPopescu a răspuns:

Camil Petrescu-Patul lui Procust
Mircea Eliade- Domnisoara Christina
Stephen King (toate cartile care au fost scrise de el sunt superbe)
Oscar Wilde (tot ce a scris)
Charles Dickens- Marile Sperante, Colind de Craciun, Oliver Twist

6 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Jalna de Mazzo de la Roche

bye-bye

| KeoAndrewDo a răspuns:

Depinde de varsta ta Arsa de vie poti alege Tunelul du-te intr-o librarie si cauta mai exact ce ti-ar place

| Summerflake a răspuns:

Mircea cartarescu - de ce iubim femeile de acord! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mircea cartarescu - de ce iubim femeile, criminala cartea

| Larissa_9205 a răspuns:

Cea mai buna si cea mai grea carte de inteles, Biblia! Bafta!

| LionKing a răspuns:

De acord cu larissa dar iti mai recomand ceva cemi place mie laughingSven Hassel toate volumele