| IsabelaIssa a întrebat:

Stie cineva ce fel de hartie se foloseste pentru un pom-pom de hartie? Seamana a hartie creponata dar pare mult mai fina, mai subtire. Si unde se gaseste?

7 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Ce înseamnă pom - pom?
Probabil ai vrut să spui pompon.

| IsabelaIssa explică (pentru corolav):

A pom-pon (also spelled pom-pom) is a loose, fluffy, decorative ball or tuft of fibrous material.
Nu am stat sa caut si in romana, sper ca intelegi. Deci am vrut sa spun pom-pom, multumesc pentru "solutie".

| corolav a răspuns (pentru IsabelaIssa):

Bine, dar fă-mă și pe mine să înțeleg, cum se traduce în limba română acest pom - pom din limba engleză?
Tu știi?

| IsabelaIssa explică (pentru corolav):

Sper ca ai vazut ca nu esti atat de inteligent prin ce ti-am atras atentia mai devreme. happy Eu nu am spus in ce limba am scris, cine a inteles si mi-a raspuns, mutumesc, iar comentariul tau nu imi e de folos cu nimic. O seara buna!winking

| TheAce a răspuns:

Ar putea sa fie hartie cerata-glisata. Are un nume special care acum imi scapa, insa o gasesti la orice tipografie.

| IsabelaIssa explică (pentru TheAce):

Am gasit ceva despre hartia de matase. nu stiu daca asta e exact.

Răspuns utilizator avertizat