| amy1513 a întrebat:

Stie cineva o piesa de teatru care sa aiba doar trei sau patru personaje feminine? Va rog!

Răspuns Câştigător
| elena a răspuns:

Livada cu visini de Cehov...Principalele personaje ale piesei sunt Liubov Andreevna Ranevskaia, o proprietară de pământ, Ana — fiica ei de 17 ani, Varea — fiica ei adoptivă de 24 ani, Leonid Andreevici Gaev — fratele lui Ranevskaia, Charlota Ivanovna — guvernanta casei, Ermolai Alekseevici Lopahin — un cumpărător, Boris Borisovici Simeonov-Pișcik — un alt proprietar de pământ și Peter Sergheievici Trofimov — un student.

Citeste...
http://www.teatruldestatconstanta.ro/presa_lunademiere.php

1 răspuns:
| yldiiii a răspuns:

"Totul despre femei", de Miro Gavran, in regia lui Felix Crainicu