| Yomamaisbad a întrebat:

Stie cineva o piesa de teatru cu 3 sau 4 personaje si sa fie si personaje masculine?

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Doar personaje masculine?

Tache, Ianke și Cadâr (Victor Ion Popa)

În "O scrisoare pierdută"(Ion Luca Caragiale), îi ai pe Nae Cațavencu, Zaharia Trahanache, Tache Farfuridi, Pristanda, Dandanache, Brânzovenescu, Tipătescu. Dar, mai apare Zoe.
O să mă mai gândesc...
Mai știu, dar in piese apar si vreo trei personaje feminine, nu doar masculine.

| Allemando a răspuns:

Salve!
Încearcă "Miorița", de Valeriu Anania. Se bazează pe balada Miorița. Sunt personaje masculine câte vrei, dar sunt mai mult de 4 personaje. Totuși, poți să elimini câteva, nu sunt toate importante.
Sper că ți-am fost de folos!

| boyz a răspuns:

Player de la ian azteca no party boys si nane