| comyne a întrebat:

Stiti aplicatii online pentru invatarea altor limbi (ex : doulingo)?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Eu unu recomand altceva
Sa traiesti limba respectiva,sa inveti verbe,substantive,adjective
Sa citesti mult,sa asculti multe conversati, sa vezi filme, sa asculti muzica, sa scrii
sa fi mereu activ in limba respectiva
recomand easy fun learn e o albinuta simpatica are si vocabular si conversati in magazin play recomand, ce limba inveti?

2 răspunsuri:
| TheRealFantasy a răspuns:

Memrise, e si aplicatie pe app store/google play dar e si site, are cursuri diferite, pe dificultati si pe mai multe categorii, adica nu neaparat limbi straine, ci si alte domenii.
Dar are si ray dreptate, astea sunt pentru antrenament, progresezi mai greu daca vrei sa inveti o limba. cu vorbitorii nativi e cel mai bun mod, parerea mea.

| RAY a răspuns (pentru TheRealFantasy):

Eu mereu am cautat sa vorbesc cu cei care invata limba germana dar ei nu vor, fara a vorbi nu o sa invatati