| DimLight a întrebat:

Salut, cate si ce limbi stiti?! ati invatat folosind vreun tool online?(daca da, ce?)

11 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Romana si engleza. Engleza am invat-o mai mult din jocuri si de la cei care ii corecteaza pe altii pe net.Fac si la scoala franceza dar sincer sa fiu nici nu stiu cum am trecut la materia asta.Sunt praf.Nici nu vreau sa o stiu ca n-am ce face cu ea.

| Lory_1630 a răspuns:

Eu stiu romana,engleza, franceza, putina spaniola si putina italiana. Engleza si franceza le'am invatat la scoala, dar mi-am mai cumparat si carti de unde pot sa invat mai multe ca la scoala, si mama m'a m-ai ajutat cu engleza pentru ca e profesoara de lb engleza.Dar poti merge la cursuri pe timpul verii daca vrei sa inveti o limba anume big grin

| DimLight explică:

Ok, am intrebat sa vad ce raspunsuri primesc, nu-ti fa griji, nu prea am avut timp sa invat prea mult ca imi dau seama ce e gresit si ce nu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Engleză şi franceză. Şi puţină română, cât să ştiu ce înseamnă :,, La ce îţi foloseşte ţie să ştii ce limbi cunosc nişte anonimi? ".

| 0x11111051 a răspuns:

L Romana
L Rusa
L Moldoveneasca
L Engleza
L Ucraineana

Le-am invatat la scoala (eng), de la prieteni, parinti, jocuri, tv (romana, md., rusa, ucr.)

De "tool" online nu ma folosesc, fiindca

1) Nu traduc bine
2) Nu se explica bine, temele sunt aranjate haotic.

| PVAAVU a răspuns:

In afara de romana stiu engleza, franceza si japoneza nu prea multa.Iti recomand sa folosesti Google Translate.

| Lorenaa a răspuns (pentru PVAAVU):

Google Translate NU traduce bine... Nu e supara, da asa-i. big grin

| PVAAVU a răspuns (pentru Lorenaa):

Nu tot timpul.

| JohnCena02 a răspuns:

Stiu romana foarte bine big grin rolling on the floor

| anyone2013 a răspuns:

BUna,stiu limba romana, limba rusa la perfectie si engleza o invat la scoala!

| Lorenaa a răspuns:

Eu stiu cateva limbi straine ( engleza, franceza, italiana, spaniola, japoneza) da nu am invatat de pe net, pentru ca nu ii foarte corect ce scrie acolo. Eu am mers la ore pe timpul verii (pentru. ca oricum nu aveam ce face acasa) si profesorii mei mi-au spus sa nu iau de pe net. Eu iti recomand, daca vrei sa inveti o limba straina, sa mergi la ore, la profesori care stii sigur ca nu iti spun prostii. Profesorii poti sa ii gasesti pe net. happy
Sper ca te-am ajutat!