| Bihter a întrebat:

Stiti cumva la ce se refera "neo femida"? http://13tatu.deviantart.com/gallery/?offset=72#/d37hujq

Răspuns Câştigător
| Onio a răspuns:

"Neo" este din limba greaca, si inseamna "Nou".

Cat despre "Femida", aceasta reprezinta zeita greaca Themis, sub forma unei femei care este legata la ochi, si tine in maini o sabie si balanta, care reprezinta Legea si Ordinea.

Neo Femida = se poate lua in considerare ca si "Noua Ordine", sau poate cel care a facut desenul sa spuna ca a facut un nou desen reprezentand zeita Themis.