| bloodyhell a întrebat:

Stiti site-uri pe care se pot publica carti in format electronic in limba romana? Stiu ca pe Amazon se poate dar numai in engleza.
Sau stiti alte modalitati prin care as putea sa public pe internet?

7 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

In calitate de scriitor iti pun ca Scribd e de departe cel mai bun site romanesc online de literatura. Intrebarea ramane insa: De ce vrei sa te rezumi la a scoate carti pe net? Daca tot vrei sa publici la modul serios, de ce nu publici la o editura?

| bloodyhell explică (pentru TheAce):

Sincer,pentru ca nu ma consider atat de buna.Prefer sa public pe net, sa vad ce feedback primesc, dupa care sa trec la urmatoarea etapa, aceea a publicarii la o editura.

| TheAce a răspuns (pentru bloodyhell):

De ce nu lucrezi un manuscris dupa care sa ceri parerea unui editor? Feedback mai bun nu poti primi. In plus nu risti niciun furt intelectual si esti safe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.cartiaz.ro,foarte frumos site-ul

| Nymeria a răspuns:

Cel mai bun site e http://www.wattpad.com/ aici gasesti alte persoane care isi citesc cartile intre ei, daca vrei sa te inregistrezi poti sa-mi spui, am si eu un cont si se numeste blackthorne

| imitatiedeom a răspuns:

Scribd e cel mai bun, dar nu se merita. Nici macar blog nu se mai merita sa iti faci, ideile iti sunt copiate foarte repede.