| мιcυтѕαααα a întrebat:

Talentul se dobandeste sau e din nastere? Vreau neaparat sa imi dobandesc talentul la desen ca n-am deloc. Desenez pe desenatori.ro si vreau sa am si eu niste desene super nu ca astea :)) =)) http://www. desenatori.ro/desenator/345524/ Este galeria mea. Cum pot sa fac sa dobandesc talentul asta? Incerc si tot incerc dar nu functioneaza. :((

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

E incorect să spui "Talentul se dobândește din naștere."
Corect este : talentul e ereditar/genetic, dar/sau se poate dobândi și pe parcursul vieții? Iar eu îți spun că da.
Talentul îl poți moșteni de la părinți, însă îl poți dobândi pe parcurs, dacă îți place să faci un anumit lucru și perseverezi până atingi performanțe înalte. Pozele sunt drăguțe, însă nu trebuie să te subestimezi! Încearcă să desenezi cu creionul pe o coală albă, apoi să pictezi desenele, îți vor ieși mult mai bine decât ies pe calculator. Desenele acelea perfecte pe care le vezi tu pe www.desenatori.ro, sunt, de cele mai multe ori, false!
Succes!

8 răspunsuri:
| Nymphetamine a răspuns:

Te nasti cu talent, dar il poti si dobandii dupa ani de munca ca lumea.Desenele pe desenatori se fac cu tableta grafica din cate stiu.Sau cel putin asa mi se pare, e prea complicat sa faci altfel un desen atat de perfect...

| Alyra a răspuns:

Bună! Nu sunt chiar aşa de rele desenele tale. happy
Referitor la talent:Unii oameni se nasc cu talent, alţii fără. Oamenii care s-au născut cu talent nu prea au şanse să devină pictori, însă cei care s-au născut cu talent şi-l pot îmbunătăţi; să fic din puţinul talent pe care îl au mai mult talent. Iar asta nu cred că se poate decât prin muultă muncă. happy

| мιcυтѕαααα explică:

Erotique cum adica false? Dar ei cum fac sa triseze?

| ღOlimpiaRalukaღ a răspuns:

Talentul se poate dobandi dar e si din nastere. Daca chiar vrei sa desenezi urmeza niste cursuri pe net.NOROC!

| St3luta a răspuns:

Talent inseamna exersare! in primul rand

Răspuns utilizator avertizat
| d3n1sukka a răspuns:

Talentul este 10 % imaginatie si 90%transpiratie! bafta...asa ca se poate dobandi prin multa munca...cu creionul si hartia nu pe desenatori.ro.acolo oricine poate face un desen daca se chinuie.bafta!:*:* funda?

| deeamary a răspuns:

Desenele tale sunt super si eu sun tot ca si tine doar ca nu desenez pe internet ci pe foi in realitate