| FrumoazaDya a întrebat:

Trebuie sa fac pentru maine o poezie de dragoste la limba romana care sa aiba primul vers:
Sunt un fluture venit din amintire...

Răspuns Câştigător
| alledawn a răspuns:

Sunt un fluture venit din amintirie,
Ca o umbra trec pe langa tine,
Ca un inger de cristal.

Pe langa tine trec vioi,
Pe-a umarului meu putere,
Iti sprijini a ta durere.

Lume-antreaga te apasa,
Limpede liniste te-nvaluie,
Cand pe langa tine ma invart.

Ca o umbra trecatoare,
Ca un inger de cristal,
Ca un fluture din amintire,
Trec eu prin viata ta.

Am avut si eu tema asta laughing si asta am scris. Te asigur ca e binelaughing succes kiss

4 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Interesanta tema tongue lucreaz-o singura. e mai mare satisfactia dupa

| Barney a răspuns:

Si de ce ne spui noua?

| KnifeWrench a răspuns:

Succes!

| Dacianna a răspuns:

rolling on the floor imi pare rau ca nu te ajut dar o prietena de la alta clasa a avut de facut aceeasi poezie doar ca la ea suna mult mai horror rolling on the floor si mult mai dramatic