| anonim_4396 a întrebat:

Care ma ajuta si pe mine sa fac tema la romana? Trebuie sa fac o poezie care incepe asa :,, Sunt un fluture venit din amintire" ...Si eu nu prea ma pricep crying(... Cine face cea mai frumoasa poezie primeste funda!

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Raz11, să fie prima şi ultima dată, când te mai văd cerşind rezolvarea temelor pe net! Ne-am înţeles? Şi zi-i mersi Poneiului că ţi-a explicat pe înţelesul tău care-i treaba cu rimele şi poeziile! Acum fugi şi compune tu una! Să nu care cumva să furi ceva din ce au scris ei, că profa imediat îşi va da seamă! Pune-ţi mintea şi imaginaţia la treabă! Baftă!

NOname
| NOname a răspuns:

De ce "nervozat", Poneiule? Ia spune-mi tot! (în privat)

NOname
| NOname a răspuns:

Îţi dau un pup, na! Poate-ţi trece.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt un fluture venit din amintire,
M-am nascut din speranta si iubire
Vreau sa zbor departe, sa zbor in nestire
Sa ma intorc in propria-mi copilarie.

Parfumul florilor calea sa-mi arate
Si vantul sa-mi mangaie aripile dantelate,
Sa pot zbura dincolo de curcubeu
Si sa ajung in universul meu.

... sper ca te-am ajutat.happy