Întrebare recomandată | ihategipsy a întrebat:

Unde pot gasi,un expert sa imi evalueze o icoana veche lipoveneasca,o am de la mama care la randul ei a primit-o de la bunica, este pictata pe lemn deci nu stiu sigur vechimea ei dar sigur are peste 100 de ani.De preferat sa fie din Bucuresti expertul.Multumeschappy

1 răspuns:
| Ihaveadream a răspuns:

Incearca la MNAR sau la casele de licitatie, gen Artmark, Goldart sau Monavisa. Toate institutiile de mai sus apeleaza la experti evaluatori si autentificatori.