| Stoleru a întrebat:

am o icoana veche pe care o vreau sa o vand la un pret bun! inca nu am controlato la un expert, dar dupa ochi sigur are peste 100 de ani. vreau sa stiu si eu unde pot sa o examinez, la ce expert..si, pe la ce licitatii sa o pun ca sa o dau la un pret avantajos! dau funda!

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Sint 2 galerii serioase si de anvergura in Bucuresti: Goldart si Artmark.
Oricare dintre ele iti face gratuit (! ) expertiza pentru obiectul pe care vrei sa-l dai in licitatie.
Intra pe site-urile lor si vezi procedurile. La una dintre ele trebuie sa trimiti un mail cu poza obiectului clara si citeva date privind provenienta lui. O sa afli de pe site si termenul de punere in licitatie, comisionul ( cam de 16 % ) etc.
Sint 2 galerii si in provincie, dar nu vind mai nimic.
succes!