| cosmingcc a întrebat:

Cam cat costa o icoana veche de aproximativ 150 de ani, pictata pe lemn, intr-o stare buna, culorile sunt naturale din diferite plante si pictura reprezinta 4 sfinti, doresc sa o vand si nu vreau sa o dau la un pret mai mic decat cat ar merita... va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| dulcik a răspuns:

Costa destul de mult sa stii. Cel mai bine e sa cauti un expert dar cam in jur la vreo 300 de euro poate si mai bine dar oricum eu una nu as vinde-o

6 răspunsuri:
| dulcik a răspuns:

Costa destul de mult asa ca mai bine cauta un expert dar cel mai bine e sa astepti sa treaca criza si dupa sa o vinzi desi nu iti recomand lucrul asta probabil poti sa iei peste 1000 de euro iar daca o scoti la licitatie cu atat mai mult

| baru a răspuns:

Esti barosan Daca ai o asemenea icoana in original tu nu mai trebuie sa lucrezi toata viata Pa

soothe
| soothe a răspuns:

Cel mai bine te duci la un specialist sa ti-o evalueze.

| spot a răspuns:

Um... cred ca cel mai bine ar fi sa cauti un expert, sa vada lucrarea, sasi dea cu parerea. ar trebui sa stie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa icoanele bunicilor mai, nu le-o vinde.

| wert a răspuns:

Iti dau eu 500 de euro pe ea.