| Daniel9988 a întrebat:

Va castiga Romania Eurovision 2017? Sincer mie mi se pare o piesa foarte interesanta, Ilinca are o voce minunata iar Alex este foarte expresiv.Multi ne sustin, cica suntem in top 5 la casele de pariuri.Ca tot veni vorba de top 5, am vazut unul Salvador Sobral(reprezentant al Portugaliei) care este complet afon.Cum mama naibii este cotat cu cea mai mare sansa de a castiga unul ca ala? Voi ati vazut ce muzica de soarece retardat?! Eu chiar cred ca Yodel It merita sa castige anul asta,mai ales ca tema concursului este,, Diversitate".

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De castigat n-o sa castige, dar eu cred ca avem sanse sa luam destul de sus anul asta. E catchy melodia si am vazut pe Youtube ca o apreciaza destul de multi straini. Si ne si incadram bine in tema.

| MihaelaDart a răspuns:

Personal nu-mi place deloc cei care canta si mai ales melodia. Daca o canta numai Alex ar fi fost mai bine, desi Ilinca strica totul, zici ca-i venita din filmul lui Heidi. Pacat ca nu mai intra in Eurovision cantaretii vechi de altadata, astfel eram si noi in in top.
Cel din Portugalia sincer am ascultat-o si mi se pare mult mai buna decat cea a Romaniei, nu conteaza cum arata artistul muzical si in ce fel o canta, macar are voce. Iar cu Grecia nu ma omor nici dupa melodia lor, as fi preferat ceva mai traditional si in greaca ar fi fost mai fain, decat o piesa muzicala cum cer tinerii de azi, la "moda".

| Daniel9988 explică (pentru MihaelaDart):

Uite ca am fost in top... Apropo, fara Ilinca nu faceam nici atat...

| Atotstiutorul a răspuns:

Nu, din pacate nu va castiga

| Violleta2022 a răspuns:

Romania anul asta nu va castiga, s-a prezentat cu o piesa muzicala foarte slaba. Pacat de vocea Ilincai!

Cat priveste portughezul, vocea si melodia sunt intr-adevar superbe, nu arata el bine ca cantaret, dar canta dumnezeieste!

| aumih16 a răspuns:

A ajuns tara noastra din semifinala in finala dar in finala foarte greu