| ιмnoвeαυтιqυeen a întrebat:

Vă place arta? Dacă da, atunci care ramură a artei vă inspiră cel mai mult : pictura, teatrul, actoria, dansul, sculptura, etc? Argumentati răspunsul. Fundită!

Răspuns Câştigător
| Madalina123 a răspuns:

Dansul mă inspiră cel mai mult.Prin dans iţi exprimi sentimentele, viaţa.El dăruieşte trupului graţie, frumuseţe, sănătate.
Dansul ne creează emoţii, ne permite descătuşarea unor simţiri, el înseamnă curaj, iubire de spaţiu, dorul de zbor. :X

6 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Pictura/desenul.Poti exprima orice sentiment in cele mai ciudate, artistice si interesante moduri.Eu unul cand desenez, pun capat inca unui episod din viata mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Muzica, prin muzica ma pot exprima cel mai bine. Stii ce este foarte interesant? Pentru a compune o melodie am nevoie de imagini(pictura).In concluzie... ma inspir dintr-o anumita ramura a artei (pictura)ca sa produc Muzica...

| Asiryx a răspuns:

Muzica poate pentru ca se bucura de cea mai mare publicitate si popularitate (adica multa lume iubeste sa asculte muzica sau sa produca muzica)

| broker69 a răspuns:

Muzica e sentimentul pe care il traim cu totii.toti avem nevoie de muzica,ca sa ne inspire,etc. pictura este lucrul prin care iti poti exprima sentimentele,esti liber sa creezi orice! iar dansul iti da gratie, pozitie, ritm dar nu vrajeala din aia de street dance! dansul sportiv sau clasic!

| Floricika2000 a răspuns:

Mie imi plac mai multe...actoria este frumoasalaughing dansul prin el iti exprimi sentimentele si este minunat ce poti sa faci doar prin niste miscarii, sculptura foarte interesanta dar cred ca este si grealaughing n-am incercat inca acest lucru dar sper ca o voi face intr-o zii...si imi mai place desenul pe care il iubesc! ampracticat acest lucru si chia am talent dar este greu si este vorba de desen adica natura statica etc.

| cantemir13 a răspuns:

Daca nu ai vazut un vanGogh (arlesienes),daca nu ai citit cehov(azilul de noapte),dacanu ai vazut tarantino(reservoir dogs),daca nu ai dansat funky (smooth criminal), daca nu ai vazut un Brancusi (pasarea maiastra), de aici imi permit sa spun celelalte
doua arte :literatura Un veac de singuratate (G.G.Marquez)
poezia:Odyseea (Homer)
ultima arta pe care nu o desavarsim este doar viata