| anonim_4396 a întrebat:

Va place arta digitala? O considerati arta in adevaratul sens al cuvantului?

2 răspunsuri:
| zeDruit a răspuns:

Doar pentru ca se foloseste de intrumente digitale nu inseamna ca nu poate fi catalogata ca si arta. Arta are multe forme cu radacini adanci si ramuri lungi. Chiar si copiatul este considerat o arta. Copiatul lucrarilor celebre din pictura, scultura etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Da, așa omenirea arată că este tot timpul preocupată de perfecționism.
Tot ce facem în viață trebuie să fie la rangul de artă nu de bătaie de joc.
Pa, pa.