assiris
| assiris a întrebat:

Vă place ceaiul? Dar cărțile din domeniul ezoteric?
Le puteți îmbina în mod plăcut de acum la Iași căci în P. Unirii, azi se deschide o ceainărie-librărie în domeniul misterelor, savurând astfel o cană cu ceai de calitate, lecturând o carte din domeniul misterelor.

Răspuns Câştigător
gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Nu stiu daca in Bucuresti exista, dar suna bine...Cred ca este o atmosfera placuta, linistita in care poti savura un ceai bun si descoperind in acelasi timp misterele lumii. Chiar este incitant! Pacat ca n-am nici timp si nici posibilitatea sa vin la Iasi. Am fi baut o cana cu ceai si am fi descoperit cateva mistere impreuna!

4 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Ei,uite ca,desi sunt din Iasi, n-am prins de veste, asa incat informata ta este bine venita.De altfel exista un colt intim pentru cititori si la Carturesti, insa ceainaria-librarie profilata pe mistere pare a fi o aparitie interesanta.Chiar azi ma voi duce s-o descopar.Multumim mult.

assiris
| assiris explică:

@gbrltdr
Niciodata nu e prea târziu, abia s-a deschis.

assiris
| assiris explică:

Pentru ieșeni și nu numai. Impresiile la vizita ceainăriei despre care am spus le găsiți aici: http://www.mihaelaanghel.com/2011/02/14/maya-concept/
Merită vizitată și încurajată. Aștept impresiile dvs.

| deea_5125 a răspuns:

Aha.nu stiam. mersi:*