| anonim_4396 a întrebat:

Va place Coelho? Eu nu am avut curajul si cheful sa-l citesc pentru ca am auzit ca este foarte plictisitor. Recomandati vreo carte de el?

4 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Coelho este considerat unul din cei mai mari autori ai ultimelor 2 secole. Desigur, prin natura sa filosofica, el nu este pentru oricine. Se poate spune ca este un scriitor elitist (categoric doar pentru persoanele dotate intelectual). Recomand 11 minute, Veronika se hotareste sa moara, Diavolul si domnisoara Prym si Invingatorul este intotdeauna singur. De asemenea, Alchimistul, probabil cea mai populara carte a autorului o recomand in primul rand datorita ciclului total si liber prezentat extrem de estetic. Daca crezi ca ai capacitatea intelectuala de a intelege un astfel de scriitor, atunci cred ca ar trebui sa-l citesti pentru ca e unul din putinii autori care spun cu adevarat ceva si de la care ramai cu ceva.

| laptopnews a răspuns:

Mie mi-a placut Brida! E destul de usor de citit Coelho. Ar trebui sa incerci...
Uite aici cateva titluri sa iti faci o idee.
http://cartielectronice.blogspot.com/......itate.html

| wintermee11 a răspuns:

Pai si cum e? plictisitor? Basescu se chinuie sa-l citeasca de vreo 5 anisori si nici ca reuseste.cred ca sare aiurea randurile. oare de ce? O zi faina!

| 35zone a răspuns:

Mie mi-a placut cartea Vrajitoarea din Portobello