| RodicaGabriela a întrebat:

Va rog ajutati-ma! Am "invatat" la scoala ca exista compozitii deschise si compozitii inchise. Stiu ca una are un element care iese in evidenta, iar cealalta are elemntele in asa fel incat atentia nu se conctentreaza asupra ceva anume. Dar care e care?! FUNDITA!

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut,
Compozitia inchisa este cea care are un element central in jurul careia se concentreaza toata compozitia. Compozitia inchisa are acel element la care te referi tu ca iese in evidenta

1 răspuns: