| LoveNpeacE a întrebat:

Va rog frumos sa-mi spuneti niste titluri de carti.
As vrea sa cumpar o carte unei doamne culte.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| CartideCitit a răspuns:

O colectie de carti bune gasesti aici: http://www.cartidecitit.ro/Carti-Bune. Citeste recenziile si alege cartile potrivite. Ti-as recomanda "Colecţionarul de Istorie" http://www.cartidecitit.ro/......a-recenzie

9 răspunsuri:
| Plague a răspuns:

Asa cum au spus si restul, depinde de gusturile persoanei. poti incerca ceva de agatha cristie daca stii ca ii plac cele politiste. sau razboiul sfarsitului lumii daca ii place lectura mai grea happy.

| kitiku a răspuns:

Barbati care urasc femei - cauta pe net autorul

| ColorBubbles a răspuns:

Ai putea citi Pantalonii calatori de Ann Brashares. E foarte interesanta.Este vorba despre patru adolescente daca te intereseaza.Mai are inca trei volume.Ai mai putea citi Casa mea bantuita , Sabia din grota si Rapirea broastelor de ANGIE SAGE . Sau Familia Puhoi de Colin Thompson (o familie de vrajitori) Succes!
Daca vrei carti mai infricosatoare ai putea citi carti din seria ,,GOOSEBUMPS Cartile care iti dau fiori" eu am citit din cele 20 si ceva de carti doar sapte: Bun venit in casa mortilor,Nu coborati in pivnita! , Fantoma din vecini , Zambeste si mori,Blestemul mumiei , Bun venit in tabara de cosmar si Sange de monstru. Aceste carti sunt scrise de R.L. STINE. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Poate ar trebui să te uiţi după o carte de tipul acelora de la Readers Digest, cu coperte cartonate, lucioase. Ceva de arta, sau despre istoria artei, ori altceva de genul acesta. Succes!
Dacă vrei un plus de informare, dacă vrei să te relaxezi ori să te distrezi, dă click pe http://lecturirecenzate.ro/

| Dubbs a răspuns:

Depinde de varsta doamnei si de preferintele ei.cum ar fi daca prefera carti despre istoria anumitor tari sau carti despre viata etc.

| Florinnaa a răspuns:

smugCasa de ceara?

| albatavlad a răspuns:

Incearca aici :D http://www.ssshoesss.ro/? ref=5uxjtmm2 sunt carti pentru persoane cum spui tu culte :D

| LoveNpeacE explică:

E profesoara de romana, as vrea sa-mi recomandati o carte cum ar fi DEXul, sau o carte foarte noua pentru ca nu stiu ce carti a citit deja.

Cativa de mai sus au gresit categoria.Intrebarea mea NU e postata la T/A.

| andrei00_8231 a răspuns:

Iti propun cartea 1000 de intrebari si raspunsuri despre viata duhovniceasca