| AvalohAlyn a întrebat:

Voi ce credeți, exista oameni cu puteri paranormale care pot vorbi cu Dumnezeu,cu îngerii sau care primesc mesaje divine,au previziuni,vorbesc cu mortii,prevăd viitorul, vindeca oameni etc?
Exista altfel de puteri omenești supranaturale?
Daca ar fi să mă iau cu ce exista și ce am văzut/auzit eu de-a lungul timpului și din media și din cărți, filme documentare etc și aș zice că unele chestii paranormale exista.Si as zice și că există o Forță Inteligenta și Superioara care este Dumnezeu și că puterile acestea paranormale de mai sus sunt date tot de El.

3 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Nu. Exista doar sarlatani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar religia o sa te faca sa crezi sau nu in asa ceva, cum indienii cred in zeii lor, noi in Dumnezeu asa pot si altii sa creada mai mult sau mai putin in Satan si mentiunile tale de mai sus insa daca esti de partea lui Dumnezeu, nu ai cum sa cresi in asa ceva, escrocherii.

| Andreeush a răspuns:

Nu cred să existe astfel de oameni.