| sdfgsdfsvsd a întrebat:

Hei TPU

Credeti ca exista in lume vreoun loc super secret unde se studiaza si se imbunatatesc puterile supranaturale ale oamenilor?

Oame cu puteri de genul :http://www.caplimpede.ro/......e-video/2/

2 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

S-au scris o multime de carti despre asta si nu e niciun secret ca s-au facut unele experimente. Problema este insa ca aceste asa-zise puteri supranaturale, nu prea pot fi controlate, prin urmare nu au o utilitate practica. Sunt fenomene ce apar spontan si de aceea nu pot fi reproduse in labatorator spre a fi studiate.

| Chinezw a răspuns:

Se zice ca : -in 1 sau 2 razboi mondial marile muteri recrutau oameni cu tot felul de capacitati mintale ( savanti, pana la cei care puteau misca lucruri cu mintea ),
- iti dai seama, daca e secret nu se stie locul unde se afla.
- e greu de crezut ca ar exista mutanti, dar si hipnoza e o putere mintala.
- se zice ( articol ) ca pe vremuri in Bucuresti, a existat unu care putea sa hipnotizeze. acesta hipnotiza femei si profita de inconstienta ei. dupa ce acestea ieseau din starea de hipnoza nu isi mai aduceau aminte de nimic cu lux de amanunt.