| CrysisMD a întrebat:

Ce parere aveti referitor la oameni cu puteri supranaturale? Exista sau nu asa ceva?

Răspuns Câştigător
| zooooza a răspuns:

Puteri supranaturale?!
Ceva "supranatural" in ziau de azi ar sa avem putin respect.Respect atat pentru noi insine cat si pentru cei din jur.

Respect pentru noi:sa ne ingrijim.Sa fim cat de cat decenti, mai ales in locuri publice.Sa fim intotdeauna curati, sa radem atunci cand este cazul...

SI respect pentru cei din jur: cand zic cei din jur poate ca cei mai multi se gandesc la oameni.Ei bine, trebuie sa ne utaim in jurul nostru si sa observam ca nu avem in jur numai oameni.Mai avem si animale cat si plante.

In zilele in care traim este ceva "supranatural" sa aruncam punga de la seminte la gunoi."Supranatural" este sa dam bani cersetorilor, pentru ca, asa cum vezi traim intr-o tara plina de cersetori iar guvernul nu face nimic pentru ai ajuta.
Si cred ca toti observam ce se intampla in tara asta.Nu trebuie sa fac acum un roman despre asta.

De ce am pus ghilimele la "supranatural"? Pentru ca aceste lucruri par usor de facut dar nu multi le practica.

Oare este chiar atat de greu sa ti ambalajul de la inghetata pana la cel mai apropiat cos de gunoi? Oare este chiar atat de greu sa nu raneste pe nimeni cu vorbe?
Sunt multe intrebari de acest gen.Dar nu multi le gaseswc raspunsul.Sau poate il gasesc dar nu vor sa-l puna-n practica.

15 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Normal ca exista.
Nu accept ideea de '' supranatural", corect paranormale, deci pe care nu le au majoritatea oamenilor!

| BebeStrumf a răspuns:

Dar ce exista zei? Nu exista oameni cu asa ceva decat in mintea lor exista prostimi, prostie.

| thealchemist a răspuns:

Nu exista.

| Chris a răspuns:

Desigur. Dumneavoastra, spre exemplu, "aveti" anumite puteri supranaturale? Lasati-ma sa ghicesc, sunteti agramat! Am nimerit?

| GodBlessYou a răspuns:

Parerea mea este: DA!

| VacutzaRoscata a răspuns:

Normal ca exista, chiar foarte multi

| sWamP1993 a răspuns:

Cei care sunteti asa siguri ca exista ati vazut cu ochi vostri? Este o intrebare retorica normalo ca nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te referi la telekinezie si telepatie, exista. De altfel, capacitatile astea sint catalogate ca fiind supranaturale, deoarece nu le poseda toata lumea... aparent. Parerea mea insa, este ca toti se nasc cu aceste capacitati, dar nefiind exersate ele se atrofiaza in timp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca exista; sint oameni inzestrati cu anumite forte, de catre divinitate, de catre Dumnezeu.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt unul dintre ei, detin "puterea ochilor albastrii", facem pariu ca va spun la fiecare ce ati mincat cind erati mici?

| ingerasmotat a răspuns:

Cum sa nu existe? eu le folosesc tot timpumpul... parerea mea e ca Mos Craciun e o mare minciuna adica un batranel gras costumat in costum rosu intr-o sanie trasa de reni cand el e un Gay imbracat in piele cu pantalonii taiati la C*r si calarind o motocicleta printre nori.
PS. Daca zburati cu puterile voastre nu va urcati niciodata pe motoreta,, Mosului" daca sunteti baieti ca altfel zburati cracanati acasa o si nu sta la polul nord ci in Haway.

| anutza08 a răspuns:

Da exista.sunt super misto, mie imi plac foarte mult

| C0nv3rs3 a răspuns:

Nu exista oameni cu puteri supra naturale dare xista niste oameni cu puteri extraordinare ca : pistolaru care are acceleratia la mana 7G, omul chiftea poate manca cateva tavi cu ciftele si cand mbea apa i se mareste volumul stomacului sper ca team lamurit.
Daca da pls funa happy big grin

| Jul_4385 a răspuns:

Cu siguranta da. Daca exista oameni care scriu "aveti" cu cratima atunci nu am niciun dubiu ca exista oameni cu puteri supranaturale.

| CristianRobert a răspuns:

Prostii,nu exista oameni cu astfel de puteri, nu suntem zei!