| wonderbra a întrebat:

Voi scrieti poezii? Cui le dedicati?

21 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Toate versurile mele sunt un puzzle din care cel ce le citeşte poate reconstitui harta sentimentelor şi trăirilor mele, acolo sunt eu, raspândită în zeci de cuvinte...

Stefan
| Stefan a răspuns:

Cand eram mai tanar am scris multe poezii, marea majoritate erau adresate iubitei, nu le scriiam sa o fac sa ma iubeasca, scriiam pentru ca sa imi alin sufletul si dragostea.

| JeSa a răspuns:

Buna!, iubituluiwinking si uneori celor mici happy, precum nepoteii!, Pa, pa!

| Razvan a răspuns:

De scris poezii nu scriu pentru ca nu imi place nici sa le citesc. Dar de scris, scriu mereu.Nu stiu de ce dar prefer sa stie mai bine hartia toate sentimentele mele decat cineva. Uneori e bine, alteori nuhee hee

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Da, rar... De obicei pe tren, ca feedback pentru o fata, doua intalnite la diverse cursuri prin tara.

| edoru a răspuns:

scriu
şi reflectez asupra dup-un timp
pentru ca în genere sunt
trăiri spontane ori
cugetări îndelungate
în cuvinte rotopătrate

| Orannginna a răspuns:

Scriam...acum ceva timp. Pt mine. happy

| Artemiss a răspuns:

Scriu de cand aveam 8 ani, prin poezie ma descarc.Am un mod aparte de a scrie, astfel incat numai eu sa pot descifra ceea ce spun.Multe sentimente intr-un singur vers...
Nu scriu pentru cineva anume.Am sursele mele de inspiratie, dar nu dedic nimanui.Au fost si poezii dedicate, dar foarte putine.(prietenilor, persoanei iubite, familiei, profesorilor)
Tu scrii poezii?

| Artemiss a răspuns:

Si eu sunt timida...mai bine spus am fost.Am fost pana cand cineva mi-a spus ca am talent. Apoi am prins curaj si am aratat si la altii, deoarece exista si persoane, putine dar sunt, care iubesc poezia.As zice sa prinzi curaj, nu cred ca ar rade nimeni, ci din contra, cred ca te-ar aprecia deoarece, in ziua de azi putini mai stiu sa exprime ceea ce simt. Daca vrei lasa-mi o poezie de-a ta pe privat.Chiar as vrea sa citesc unahappy.

| marsy a răspuns:

Dea. Scriu. pn ca imi place.
pai. baietilor pe care i-am iubit sau prietenelor!
Dupa dispozitie! happy

| broscutsaaa a răspuns:

Scriuhee hee
Dar le scriu pentru mine.
Le scriu cand imi vin mii de sentimente in minte.si nu am cum sa ma eliberez de ele. love struck
Adica. din suflet tongue

| wonderbra explică:

Dyanady, scriu si eu, dar nu le arat fiindca sunt timida.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu scriu poezii, pentru că niciodată nu mi-am putut exprima talentul poetic în rime. Aşa că scriu texte...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incercari timide. dar, macar incerc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scriu poezii, nu foarte des, insa le fac numai de dragoste si le dedic sufletului meu pereche.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I le dedic bunicului pentru ca e singurul in stare sa inteleaga.Sta si le asculta in tacere si-i cade capul pe masa asa si "mediteaza"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu prea credeeam in poezii.pana cand am inceput sa le primesclove struck de la cineva foarte draglove struck si de atunci am inceput sa scriu si eu diverse poezii love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da scriu de cele mai dese ori dedik poeziile persoanei iubite...caci sufletul imi plinge, iar foaia il alina!

| Ionut_5706 a răspuns:

Eu, in ultima vreme scriu pentru ea sau pentru mine happy
Scriu doar cand sunt suparat dar imi trece repede happy

| Emily22 a răspuns:

Mai rar, caci sunt cam jalnice, din pacate. De obicei imi exprim sentimente si ganduri ce le posed, daca pot spune asa, pe moment. Am si cateva dedicate unor prieteni. Am citit undeva cum ca nu exista om care sa nu fi scris un vers la viata lui, sau sa nu fi incercat asta. Caci dragostea ne inspira. Dar ma tem ca nu e adevarat in totalitate. Si, pe masura ce avasam (sau mai bine zis regresam) aceste frumuseti sunt din ce in ce mai rare. Se stie.

| Emily22 a răspuns:

Wonderbra, eu te sfatuiesc sa renunti la timiditate. E ceva deosebit sa scrii poezii. Mai ales in ziua de azi. Impartaseste-le si cu altii, adauga-le la cadourile pentru persoanele dragi. Vei vedea ca esti apreciata, la fel si munca ta si ca tu te vei simti foarte bine!