| Inuyasha a întrebat:

La care din voi va place sa scrieti poezii si despre ce?

6 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Ce exprimare corecta si ingrijita!

| InnocentSmile a răspuns:

Imi place sa scriu poezii de toate felurile:despre anotimpuri, sentimente, comice etc.happy

| Just1dream a răspuns:

Mie imi place foarte mult sa scriu poezii(daca vrei sa le citesti 2 dintre ele sunt postate pe acest site). Pentru mine cuvintele au o putere inegalabila, iar daca sti sa te "joci" cu ele poti fauri mici opere de arta. atunci cand scrii ai posibilitatea de a da glas sufletului, de a te exterioriza intr-un mod atat de frumos.
eu aleg sa scriu poezii strans legate de starea mea de spirit, de trairile mele. Atunci cand slovele asternute pe hartie vin din inima dobandesc o frumusete iesita din comun, dobandesc puterea de a atinge si alte inimi.
sufletul este oglinda a ceea ce esti tu. trebuie sa ii acorzi atentie, uneori are multe sa iti spuna, trebuie doar sa ii dai glashappy

| ravanoos a răspuns:

Pai eu scriu poezii...Azi in ora de engleza ma plictiseam si am scris vreo 2 pe caietul meu de poezii. Uite una:

Greierasul fara casa toata vara a cantat
Si pentru ca n-a lucrat, a ramas infometat.
Furnica nu vrea sa-l ajute desi bucate are multe, multe
Greierasul s-a gandit si un plan a ticluit
El furnicii i-a cantat, aceasta sa-nduplecat si la ajutat.
Greierasul fericit, furncii i-a multumit si apoi el i-a jurat
Ca vara v-a munci neincetat

| ZoOzOLe a răspuns:

Mie imi place sa scriu poezii, in ultima vreme nu am mai avut timp insa pentru mine e o evadare din rutina zilnica si ma ajuta sa-mi amintesc lucrurile placute din viata mea, imi dezvolta si abilitatile de comunicare dar si simtul artistic, in plus imi place cand cineva imi cere sa fac o poezie despre un anumit subiect s-apoi sa-i vad expresia fetei cand citeste.E hobby dragut si macar stiu ca ramane ceva in urma ta!

Răspuns utilizator avertizat