| Chocolate a întrebat:

Vreau sa devin designer[imobiliar, vestimentar sau pentru masini].desenez foarte bine orice... ce universitate trebuie sa urmez...de arta?
astept rapunsuri, multumeschappy

Răspuns Câştigător
| SimpleSergio a răspuns:

Vei ajunge mare! Crede-ma...sa nu te indoiesti de astawinking.Ai talent!
Sfatul meu ca oricare altul... urmeaza o facultate de arta. pictura ...design.ce vrei tu happy sa fie legat de desen. Succese, inspiratie.si sanatate iti doresc!big grin o zi placuta...

6 răspunsuri:
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Ar fi bine sa urmezi cursurile unei universitati de arta. Poti urma cursurile Universitatii Nationale de Arte din Bucuresti http://www.unarte.org/unarte/index.html
ori a celei din Cluj, Universitatea de Arta si Design http://www.uad.ro/web/ro/Admitere/Licenta/Inscriere/
Iti doresc inspiratie si succes in tot ceea ce faci!

miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Daca tot spui ca "mai e destul pana atunci", pregateste-ti un portofoliu care sa contina lucrarile tale. Participa la concursuri pe aceasta tema si la expozitii si ataseaza in portofoliu fotografii cu acestea. Portofoliul te va ajuta atunci cand vei avea admiterea.
Succes!

| Chocolate explică:

Multumeschappy... dar mai e destul pana atuncilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Facultatea de Arte din București.
Mult succes în viitoarea carieră.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da deci .va dati cu parerea aiurea. daca vrei sa lucrezi in unul din domeniile enumerate tebuie sa dai la facultate de design sau arhitectura! nicidecum la cea de arte. se pare ca siteul asta poate si dezinforma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Principalul e sa continui sa faci asta ca sa progresezi, si daca ti-ai pus in gind nu te lasa, irina, 13 ani