| Ritska a întrebat:

Vreau sa imi propuneti un mineral pentru a-l descrie! Am de facut o descriere artistica a unui mineral si nu stiu ce sa aleg! Propunerea cea mai interesanta primeste FUNDA! Vreau sa fie un mineral despre care sa am ce spune din punct de vedere al aspectului, trebuie sa fac o descriere artistica nu stiintifica!

4 răspunsuri:
| Robert0101 a răspuns:

Cupru, argint, aur, diamant

| Alexutzapoopuic a răspuns:

Zaffiru e mineralul meu favorit e foarte frumos cu o groaza de dungi si zocuri de culori de sigur o sa ai ce descrie