| Clorox a întrebat:

Vreau sa ma apuc de lupte, ce imi sugerati?
Ma atrage Aikido!

36 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Multi se inscriu, putini sunt chemati! Daca ai chemare, nu conteaza stilul. Prima lectie ...trebuie sa te obisnuiesti cu bataia. Sa primesti, sa absorbi loviturile, sa le suporti. Daca esti pregatit, pregatita, merita sa incerci!

| Drimmero a răspuns:

Taekwondo sau apuca-te de kickbox.

| Clorox explică (pentru Drimmero):

Imi place Taekwondo la nebunie, doar ca nu cred ca mai pot sa-mi dezvolt flexibilitatea!
Tu ce zici?

| Drimmero a răspuns (pentru Clorox):

Taekwondo zic eu,, dai palme cu piciorul, as fi vrut sa fac taekwondo si eu, dar sunt lenes si delasator in privinta asta si n-am mai facut pana urma. Pare cel mai complex stil de lupta,, daca faci macar 2 ani de taekwondo, nu prea mai are cine sa te bata/

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

laughing si eu am facut kickbox rolling on the floor

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

I-auzi,, cine te supara il altoiesti? Esti periculoasa!

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Neh... Nu il altoiesc, sunt pacifista, dar daca continua sa ma irite nu scapa fara o amintire de la mine laughing

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Asa si trebuie, sa iei atitudine!

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

big grin Daaa, atitudine laughing

| Drimmero a răspuns (pentru justanotheruser99):

Asa ar lua orice om care nu se lasa calcat in picioare de toti prostalaii/

| justanotheruser99 a răspuns (pentru Drimmero):

Asa e. Daca ai putina demnitate nu te lasi calcat in picioare... Dar nici sa te iei in gura cu toti cretinii nu e o solutie.

| RainmakerX a răspuns:

LoL, edit laughing
Am facut 6 ani de karate si regret.
Recomand aikido.

| Clorox explică (pentru RainmakerX):

Ce frumos e!

| RainmakerX a răspuns (pentru Clorox):

Am dat ctrl+c la raspunsul anterior laughing
Scuze. Am dat edit. =]]

Orice ai alege sa nu faci karate caci nu te invata cine stie ce bataie.
Aikido si judo sunt 2 sporturi geniale. Judo este mai mult de aparare asa ca recomand aikido.

Totusi vezi ca tehnicile de la aikido sunt printre cele mai periculoase deci trebuie sa ai grija in ce situatii le folosesti.

| Clorox explică (pentru RainmakerX):

Stiu!
Mersi happy

| Clorox explică:

E foarte tare, doar ca nu am flexibilitatea necesara!

| Fumiko a răspuns:

Daca iti place, de ce nu? Succes!

| Durassica22 a răspuns:

Judo ca mine

| Figaro69 a răspuns:

Aikido este un sport ce se bazeaza pe utilizarea fortei adversarului prin aplicare de tehnici articulare si eschive. E foarte bun pentru auto aparare, gandeste-te ca si cand s-ar bate singur happy

| Clorox explică (pentru Figaro69):

Stiu si eu asta, doar ca am nevoie si de atac! laughing

| Figaro69 a răspuns (pentru Clorox):

Documenteaza-te in privinta luptelor libere (daca iti place sa te "tavalesti") sau jiu-jitsu.

| Clorox explică (pentru Figaro69):

Nu-mi plac luptele libere!

| Alexandru_Valentin_1999 a răspuns:

Luptele libere sunt cele mai '' utile '' din punctul meu de vedere

| Clorox explică (pentru Alexandru_Valentin_1999):

Nope, nu vreau sa ma tavalesc pe asfalt daca ma ataca cinevawinking

| MariaDN2002 a răspuns:

Daca iti place, inceraca : judo

| RigbyBarosanul a răspuns:

Se numeste "Dale in gura la toti"
E stitlul meu de lupta preferat!

| honka a răspuns:

Propun sa inveti sa fi echilibrata prima data si apoi sa te apuci de lupte

| Clorox explică (pentru honka):

La ce te referi prin ''Echilibrat''?

| honka a răspuns (pentru Clorox):

Sa-ti stapanesti emotiile in orice situatie, sa gandesti lucrurile limpede. "Luptele" nu sunt pentru a decima adversarul. Artele martiale indiferent care ar fi sunt pentru a te face sa constientizezi limitele corpului uman respectiv propriului tau corp. Asa ca daca vrei sa faci lupte mai bine nu face dar daca vrei sa faci arte martiale atunci trebuie sa stii aproximativ limitele care le ai

| 445hash231 a răspuns:

Judo

| Andreeeeeeeaa a răspuns:

E bine pentru tine sa stii sa lupti pentru a te apara, doar sa nu o folosesti in exces, cine stie te mai prezinti pe la politie dupahee hee

| papucel1234 a răspuns:

Sigur, fa orice te face fericita si ce iti place, viseaza si traiește (Succes!)

| PantelimonSD a răspuns:

Ți as recomanda Taekwondo, kickbox.Nu te îngrijora de flexibilitate, niciun campion nu s-a născut făcând sfoara. Flexibilitatea o poți dezvolta și acasă prin diferite exerciții.

| Clorox explică (pentru PantelimonSD):

Mersi pentru raspuns!

| PantelimonSD a răspuns:

Nu o sa excelezi în niciun sport dacă te duci acolo ca sa înveți sa bați jumătate de oraș, în artele martiale e vorba de disciplina.Deși e ironic, acolo dincontra înveți de ce nu trebuie sa te comporți ca multe primate ce le vezi zi de zi pe strada, pe la colt de bloc.Mesajul asta nu îți e adresat tie în special, și mai mult celor ce ți au răspuns.
Succes cu Aikido!

| Clorox explică (pentru PantelimonSD):

Nu vreau sa bat pe nimeni, sunt foarte calm si pacifist, dar nu stiu ce s-ar intampla in viitor daca ma agreseaza cineva, trebuie sa stiu sa ma apar! happy