| vegeta a întrebat:

Vreau sa stiu si eu un descantec de deochi da nu tatal nostru pe care il stie toata lumea sau unu luat dp google ca m-am uitat si eu si n-am, gasit nimic trebuie este ca trebuie un descantec de deochi de la cineva care stie adevarat dau funda unui rasp folositor si nu as vrea comentarii de mistocareala va multumesc frumos...

Răspuns Câştigător
| trăncănici a răspuns:

Aşează persoana deocheată în poziţie orizontală, mîngîie-o pe frunte uşor, în timp ce reciţi în şoaptă Tatăl Nostru! Alt leac nu are.Bluebutterfly80 are dreptate.Îi trebuie o perioadă de cel puţin 2 ore de linişte.E mai dificil dacă e copilaş. Trebuie să-l faci să uite complet de acea persoană. Persoanele care deoache sunt logoreice în general. Dacă stai mult în preajma lor, e grav. Cînd dai de oameni de genul ăsta, încearcă să te gîndeşti la ceva captivant, numai să nu îi dai atenţie.

2 răspunsuri:
| Bluebutterfly80 a răspuns:

Cel mai puternic descantec este rugaciunea ''Tatal nostru''! este singura care reechilibreaza cu adevarat aura energetica a fiecarui om si respinge atacurile energetice negative ale unor persoane (adica deochiul)!
nu cauta alte prostii de descantece, nu au nicio valoare!

| MrAnderson a răspuns:

Salut

Nu cred ca e vorba neaparat de descantec in sine, ci de gesturile care il insotesti.
Daca te-a descantat cineva vreodata, ai putut observa ca te vreca pe frunte, chiar intre ochi, de jos in sus.
Din cate stiu, ala e un fel de nod, in care se aduna tensiune nu stiu de care.
Incearca sa-l freci, si apoi incearca la tample.
Sper sa fie de folos.

Cu stima,
Neo